A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Strona Główna

Projekt MBP "Nie zasypiaj na zimę"- Program „Decydujesz, pomagamy” Tesco

 

Program „Decydujesz, pomagamy” jest wspólną inicjatywą Tesco oraz Fundacji Tesco. Celem tego działania jest wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych oraz społeczników i grup nieformalnych
w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.
W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostaną przyznane dwa granty na realizację lokalnej inicjatywy oraz jeden grant na cele statutowe instytucji/organizacji biorącej udział
w głosowaniu.
125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, przeznaczone na cele statutowe organizacji.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowili zawalczyć
o grant dla lokalnej społeczności.
Zwykle biblioteki proponują książki, prasę, komputery… nasz projekt – „Nie zasypiaj na zimę” - da dorosłym i dzieciom zdrową porcję ruchu w atrakcyjnej formie, spotkania pełne energii, emocji i entuzjazmu. Instruktorzy pokażą, jak aktywnie i przyjemnie spędzać czas, smacznie i zdrowo się odżywiać. Udział będzie bezpłatny i dla wszystkich: mali ćwiczą - dorośli relaksują się czytając, dorośli wytwarzają endorfiny - mali bawią się w kąciku maluchów.

Projekt rozpoczniemy od warsztatów poświęconych zdrowemu odżywianiu dla dzieci i dorosłych, na których będziemy wspólnie przygotowywać potrawy. Proponujemy zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rodzaj aktywności jest sprawą indywidualną, dlatego przygotowaliśmy szeroką ofertę: zumba, zumba kids, joga, joga kids, samoobrona, samoobrona kids, taniec, taniec kids, spotkania z instruktorami: pływania, tenisa, biegania i nordic walkingu. Uczestnicy nie poniosą żadnych kosztów związanych z zajęciami, będą mogli wybrać odpowiadające im aktywności, bez inwestowania w strój i sprzęt, czy kupowanie karnetu. Nasze działanie umożliwi opiekunom małych dzieci udział w zajęciach, dzięki zapewnieniu pociechom fachowej opieki w naszym kąciku malucha.

Nasz projekt zakwalifikował się do finałowej trójki i od 7 maja do 4 czerwca można na niego głosować w sklepach Tesco w Świeciu i w Chełmnie. W sklepach znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Każdy Klient  otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania. Na kasach samoobsługowych należy poprosić pracownika o wydanie żetonu. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant za I, II i III miejsce w danym mikroregionie.

Bez Waszych głosów nam się nie uda – zostańcie ambasadorami naszego projektu!

„DUŻE LITERY”

Ostatnio zaktualizowane 1485x1050

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

przygotowała dla swoich Czytelników nową ofertę czytelniczą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników zbiory biblioteki zostały poszerzone o nowy dział „DUŻE LITERY”. Jest to idealna propozycja dla tych osób, które nie przepadają za audiobookami, a mają problemy ze wzrokiem i nie chcą męczyć oczu czytając zbyt małą czcionkę. W kolekcji znalazły się nowości wydawnicze ostatnich lat, zarówno powieści obyczajowe, jak i kryminały (wybrani autorzy to m.in. Jodi Picoult, Nora Roberts, Maria Nurowska, Olga Rudnicka, Katarzyna Puzyńska).

Dział „DUŻE LITERY” zawiera specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. Dzięki dużemu formatowi (16 x 23,5 cm) są to książki wyjątkowe, drukowane niespotykaną w większości książek dużą i bardzo czytelną czcionką. „DUŻE LITERY” dostępne są dla każdego Czytelnika Biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - liczba książek w „DUŻYCH LITERACH” będzie się dynamicznie zwiększać!

„DUŻE LITERY” to:

·          dostęp do książek o nietypowym, dużym rozmiarze,

·          przejrzysty, bardzo czytelny tekst,

·          ciekawa oferta tematyczna księgozbioru,

·          duży, lecz wygodny format książek,

·          urozmaicenie istniejącego księgozbioru Biblioteki,

·          duży komfort czytania dzięki renomowanemu wydawnictwu

 

Zapraszamy Czytelników do skorzystania z tej oferty.

Książki można znaleźć na specjalnej półce w Wypożyczalni dla Dorosłych lub zarezerwować online poprzez katalog elektroniczny - wówczas pomocne będzie wpisanie zwrotu Duże Litery.

Teraz możesz czytać swoje ulubione książki zawsze, wszędzie i za darmo!

Legimi plakat2 1485x1050

Strona 1 z 2