DZIEŃ KROPKI

MiędzynarodowyDzieńKropki 742x1050dzien kropki zapr kolor1 1485x1050

ZAPRASZAMY 19.09.2019 NA KONFERENCJĘ "MIASTO MOJE, A W NIM..."

PROGRAM KONFERENCJI PP 60X80 787x1050

Literacki poniedziałek 09.09.2019

kolaż 1575x1050

Narodowe Czytanie w ramach „Literackiego Poniedziałku w Bibliotece”

W minioną sobotę odbyło się w całej Polsce Narodowe Czytanie, z tej racji w ramach „Literackiego Poniedziałku” uczestnicy mieli okazję posłuchać nowel, które były lekturą tegorocznej akcji.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wysłuchali noweli Bolesława Prusa „Katarynka”, którą przeczytała Anna Szumińska oraz fragmentu noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, przeczytanego przez Agatę Peckę.

Również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu mieli okazję posłuchać „Katarynki” Bolesława Prusa, którą przeczytała członkini Dyskusyjnego Klubu Książki - Izabella Adamczyk oraz fragmentu noweli „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, przeczytanego przez Marcina Warmke.

W ten sposób nasi czytelnicy, choć w małym stopniu zapoznali się z klasyką polskiej literatury.

oprac. Marcin Warmke