KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Podróżowanie na wyciągnięcie ręki… Leszek Szczasny w Świeciu!

7 DSC 2213 kopia

fot. Iwona Grabowska

98 DSC 2255 kopia

fot. Iwona Grabowska

Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece” już za nami. W ostatni poniedziałek marca br. na naszych czytelników czekała miła niespodzianka - wirtualna podróż do świata Orientu. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, a zarazem przewodnikiem po Turcji był Leszek Szczasny, raciborzanin, z wykształcenia politolog i filozof (dr filozofii UJ), a z zamiłowania społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter, autor książki „Świat na wyciągnięcie ręki", którą promował w czasie spotkania.

 

Poprzez slajdowisko „TURCJA - PIERWSZY KROK DO ORIENTU” podróżnik przedstawił relację ze swojej podróży po północnych i centralnych regionach Turcji. Swoją opowieść podzielił na dwa bloki tematyczne, w pierwszym wybraliśmy się do Stambułu, największej metropolii na świecie. Jak sam przyznał: Nie lubię dużych miast, wolę poruszać się mniej uczęszczanymi szlakami. Stambuł to wyjątkowe miasto, leżące na dwóch kontynentach. Gdyby cały świat był jednym państwem, to Stambuł powinien być jego stolicą. Następnie poprzez barwne fotografie mieliśmy okazję podziwiać piękno Gór Szarych, fantastycznej Kapadocji czy dzikiego Morza Czarnego.

W drugiej części podróżnik przedstawił współczesnych Turków. Jak sam powiedział: Podróżuję "niskobudżetowo" - autostopem, skrzętnie omijając miejsca oblegane przez Europejczyków. Najczęściej śpię pod gołym niebem, ale i również goszczę w domach osób, których kulturę i zwyczaje chcę poznać. Ułatwia mi to przynależność do „Internetowego Klubu Podróżnika”. Jak się okazuje Turkowie są bardzo gościnnym narodem, a Turcja to kraj o dynamicznie rozwijającej się gospodarce i turystyce, dlatego nie mogło zabraknąć opowieści o handlu, barach, w których mężczyźni grają w domino, o środkach transportu, a także herbacie, która jest uprawiana nad Morzem Czarnym. Turkowie bardzo cenią sobie ten trunek, bardziej niż kawę czy napoje alkoholowe. Leszek Szczasny powiedział, że: Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem, lubię wyruszyć w jego świat.

Jak się okazało dla niektórych uczestników było to kolejne spotkanie z Turcją. Czytelnicy, którzy również odwiedzili ten kraj, chętnie zadawali pytania, które dotyczyły między innymi: polskiej osady w Turcji - Polonezkoy (Adampol), tańczących derwiszów, śladów chrześcijaństwa, w jaki sposób podróżnik przygotowuje się do wyprawy oraz czy możliwe i bezpieczne byłoby podróżowanie młodej kobiety po Turcji, w podobny sposób jak Leszek Szczasny, czyli w pojedynkę.

Spotkanie to, było zachętą do sięgniecia po książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, w której autor porusza, rozśmiesza, prowokuje, ale przede wszystkim zmusza do głębokiego zastanowienia. Zachęca do odkrywania świata na własną rękę. Publikacja ta, powstawała przez kilka lat i jest subiektywnym, skonstruowanym trochę na zasadzie puzzli, barwnym zapisem eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie, podróży po Hiszpanii, Ukrainie, Turcji, Syrii i całych Bałkanach. Książka ta, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Już niedługo będzie można ją wypożyczyć w naszej bibliotece.

Wirtualna podróż po Turcji wraz z Leszkiem z Szczasnym była spojrzeniem na piękno i egzotykę niecodziennych tureckich pejzaży, nie tylko zapoznaliśmy się z odmienną kulturą i mentalnością, ale myślę , że podróżnik przekonał nas do tego, że warto realizować swoje marzenia!

Galeria zdjęć

         Zobacz film

 

Oprac. Marcin Warmke

Komentarzy (0)

Cancel or