KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Słodkie zajęcia w Grucznie

slodycze f3 1400x1050

W Grucznie odbyły się słodkie zajęcia dla dzieci. Rozmawiano o wpływie nadmiernego spożywania słodyczy na nasz organizm oraz o tym, czym można słodycze zastąpić. Wszystko w nadmiarze szkodzi, jednak w małych ilościach szczególnie po sporym wysiłku można sobie pozwolić na słodkie co nieco. Bibliotekarka prezentowała książki kucharskie dla dzieci z zachętą do tworzenia własnych drobnych słodkości typu koktajle, sałatki owocowe, muffinki z czereśniami, orzechowe pralinki, lody z jogurtu i truskawek czy knedle ze śliwkami…

Uczestnicy spotkania brali udział w kilku zabawach typu łowienie cukierków czy słodkiej ruletce. W części plastycznej każdy ozdobił papierowe pudełeczko, a na koniec włożył do niego drobne słodkości.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Koszyczki wykonane techniką orgiami w F3

war 03 f3 1680x1050

W ramach gruczeńskich spotkań koła rękodzielniczego panie składały koszyczki techniką orgiami modułowego. Wcześniej w domu przygotowały pojedyncze elementy według wzoru otrzymanego w bibliotece. Na jeden koszyczek należy poskładać około pół tysiąca prostokątnych karteczek. Podczas spotkania koła łączenie ze sobą pojedynczych elementów w całość pochłonęło kolejnych kilka godzin. W efekcie powstały bardzo ładne biało, żółto, zielone koszyczki. Mogą stanowić wiosenną ozdobę albo dekorację świąt wielkanocnych. Dziękuję Pani Lucynie za udzielanie instrukcji, pomocy czy dobrych rad w kwestii składania koszyczków.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Kolorowe zajęcia z czterolatkami w F3

kolor zaj 1680x1050

W gruczeńskiej filii odbyło się spotkanie dla dzieci czteroletnich z Przedszkola nr 11 o kolorach. Na wstępie bibliotekarka witała się z dziećmi według kolorów ich ubrań. Następnie każdy przedszkolak wybrał inny kolor chwosta i mówił z czym się mu kojarzy, np. z trawą, misiem, lodami malinowymi, czekoladą czy kolorem mebli… Bibliotekarka opowiadała czym jest kolor, o wielości odcieni, o symbolice kolorów (np. czarny – żałoba, różowy – dziewczynki, kolory na sygnalizatorze świetlnym czy te przy segregacji śmieci). Wspomniano także o powiedzeniach z kolorami funkcjonujących w życiu codziennym, np. widzieć świat przez różowe okulary, wpaść w czarną rozpacz czy być zielonym w danym temacie.

Dzieci podawały swoje ulubione kolory. Bibliotekarka mówiła o mieszaniu barw podstawowych i tworzeniu kolorów pochodnych dodatkowo demonstrując. Ponadto przeprowadzono eksperyment ze skittlesami tworząc uroczą tęczę. Bibliotekarka zaprezentowała najbardziej kolorowe bajki i przeczytała tę „O Wilku który chciał zmienić kolor” Orianne Lallemand. Na koniec dzieci otrzymały białe wilczki do pokolorowania oraz różnobarwne kwiatki do ich ozdobienia. Życie dzięki olbrzymiej palecie barw może stać się bardziej kolorowe, korzystajmy z tych dobrodziejstw, bo jak wiadomo kolory mają wpływ na nasz nastrój…

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 69