KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Czterolatkom o pszczółkach i ich dobrodziejstwach

maj f3 1575x1050

Gruczeńską filię biblioteczną odwiedziły dzieci czteroletnie z Przedszkola nr 11. Spotkanie poświęcono pszczołom – jednym z najważniejszych owadów zapylających, dawniej zwanych złotymi muszkami albo bożymi robakami. Życie pszczół zaprezentowano wykorzystując niesamowitą książkę Piotra Sochy pod tytułem „Pszczoły”. Dzieci obejrzały także króciutki filmik edukacyjny o zapylaniu kwiatów przez te pracowite owady. Była zabawa w rozpoznawanie rekwizytów związanych z pszczółkami, między innymi: świeca z wosku, książka o pszczołach, magnes, mydło, żel pod prysznic, krem do twarzy czy pomadka z dodatkiem miodu, tabletki na gardło, kwiatek… Do czytania przedszkolaki większością głosów wybrały bajkę o Pszczółce Mai „Pierwszy lot”. Chętni degustowali świeży miód wielokwiatowy otrzymany z pasieki wujka bibliotekarki. Na koniec dzieci rysowały pszczółki tworząc własne małe obrazki oraz otrzymały tulipany wykonane przez bibliotekarkę metodą orgiami.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Komentarzy (0)

Cancel or