KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Dzień spadającego liścia w filii nr 3

kolaż 1575x1050

Dzień Spadającego Liścia w F3

        W Grucznie odbyły się 3 spotkania dla dzieci z okazji Dnia Spadającego Liścia przypadającego 23 września. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest pan Jerzy Szewczyk. Zachęca nas, abyśmy nie płakali za mijającym latem, a z optymizmem witali nadchodzącą piękną, różnobarwną jesień.

 

       Na spotkaniach z dziećmi opowiadaliśmy sobie o liściach w różnych porach roku, o rodzajach liści, o tym jak są pożyteczne dla ludzi i zwierząt. Ponadto łączyliśmy i nazywaliśmy gałązki drzew      z ich owocami czy nasionami, np. orzech włoski, laskowy, jarzębina, kasztan, noski,.. Starsze dzieci ćwiczyły pamięć w zabawie z warzywami oraz grały w bilarda orzechami.       Dzieci sześcioletnie       z przedszkola wysłuchały opowiadania Petera Carnavas „Ostatnie drzewo w mieście”, a pięcio                i sześciolatki „Jabłonki Eli” autorstwa Catariny Kruusval. Na koniec powstały: jabłka z filcu, jeżyki      z papieru oraz kolorowe liście kasztanowca.

Pamiętajmy o życiodajnej roli liści, gdyż to one pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, a oddają niezbędny do naszego życia tlen. Ciekawostką jest fakt, że stuletni buk podczas procesu fotosyntezy    w ciągu godziny dostarcza taką ilość tlenu, jaką do oddychania w ciągu godziny zużywa 50 osób. Zatem sadźmy i pielęgnujmy drzewa.

Opracowanie: Lidia Heinrich-Weiner

Komentarzy (0)

Cancel or