KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Święta tuż, tuż… szydełkowe aniołki w filii 4 w Czaplach

szydelko f4 1312x1050

W bibliotece w Czaplach przygotowaliśmy ozdoby na choinkę. Zajęcia z dziećmi odbyły się 29 listopada i 4 grudnia. Tym razem też postawiliśmy na rękodzieło. Ponieważ wcześniej odbyły się warsztaty robótek na szydełku, więc dzieci podstawy już opanowały.

Zajęcia poprowadziła p. Dorota Lipkowska, która jak zwykle świetnie tłumaczyła, demonstrowała, pomagała w opanowaniu szydełka. Pokazała swoją choinkę udekorowaną tylko ozdobami szydełkowymi, wyglądała niepowtarzalnie. Zachęciła nas do pracy.

Postanowiliśmy wykonać szydełkiem aniołki, które będą idealną, atrakcyjną dekoracją świąteczną.  Ręcznie robione ozdoby są piękne, wyjątkowe i coraz bardziej cenione, uczą cierpliwości, dokładności, zręczności. Dzieci przekonały się, że można też w taki sposób aktywnie spędzić czas, a także mieć satysfakcję ze swojej pracy.

Własnoręcznie wykonane aniołki dzieci zabrały ze sobą. Mamy pomysły na następne zajęcia.

Pani Dorocie bardzo dziękujemy!

 Oprac. Elżbieta Łucka

Azjatycka podróż w bibliotece w Czaplach

f4 podroze 1400x1050

W czwartek 15 listopada filię biblioteki odwiedzili uczniowie klasy 3 SP w Czaplach z wych. p. Karoliną Ratkowską i p. Mają Starszak. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci na temat krajów azjatyckich, przybliżenie obyczajów i kultury.

Po obejrzeniu mapy Azji w atlasie dla dzieci, poznaniu nazw krajów skupiliśmy się na jednym państwie – Chinach jako jednym z ciekawszych rejonów Azji.

Uczniowie poznali ciekawostki związane z Chinami Mówiliśmy o wynalazkach takich jak kompas, papier, druk…  Obejrzały przykłady pisma chińskiego, dowiedziały się, że na co dzień używa się kilku tysięcy znaków. Znaki są skomplikowane, można było się przekonać porównując wyrazy zapisane po polsku i po chińsku.

Wielki Mur Chiński jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka, jest chyba najbardziej rozpoznawalnym symbolem Chin. Stanowi ważny element chińskiej historii. Mur jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Ponieważ uczniowie byli w bibliotece więc nie zabrakło książek związanych z tematem zajęć, oglądali ilustracje, czytali ciekawostki. Niektórzy wypożyczyli książki podróżnicze.

Na zakończenie dzieci dostały zagadkę do rozwiązania za pomocą alfabetu chińskiego. Po zajęciach pochwaliły się, że odczytali treść zagadki w klasie. Wszyscy poradzili sobie doskonale.

Oprac. Elżbieta Łucka

Jesienne spotkanie dzieci w bibliotece w Czaplach

jezienf4

W środę 17 października dzieci z klasy pierwszej wraz ze swoją panią Sylwią Różańską odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć była jesień. Jest to jedna z piękniejszych pór roku, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca.

Po rozmowie na temat jesieni dzieci wysłuchały wierszy o jesieni znanych poetów – „Przyszła jesień do ogródka” L. Wiszniewski, „Pani jesień” Z. Dąbrowska, „Zbieramy kasztany” W. Broniewski, „Bukieciki” L. Krzemieniecka, „A to kapelusz” H. Ożogowska, „Jesienne liście” E. Szelburg-Zarembina…

Następnie dzieci odgadywały zagadki o tematyce jesiennej, oglądały książeczki dla dzieci, śpiewały piosenki „Idzie jesień” i „Jesienne cza cza”

Na koniec spotkania ułożyły kompozycję z liści – Pani Jesień.

 

Dziękuję za odwiedziny w bibliotece uczniom i wychowawczyni.

Oprac. Elżbieta Łucka

Strona 1 z 35