Lekcja biblioteczna w filii w Czaplach

Lekcja kolaż 1575x1050

Poznajemy wojenną historię Asiuni  w bibliotece w Czaplach

We wtorek 3 września bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 2 z wychowawczynią p. Sylwią Różańską. Lekcja biblioteczna miała na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniem II wojny światowej.

Podczas zajęć czytaliśmy książkę „Asiunia” Joanny Papuzińskiej.

Jest to historia małej dziewczynki, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Joanna Papuzińska ukazuje w swej książce wojnę widzianą oczami małego dziecka, właściwie swoimi oczami, ponieważ dobrze te czasy pamięta, a Asiunia nie kto inny, tylko sama autorka.

Uczniowie podzielili się wrażeniami na temat treści książki, rozmawialiśmy o wojnie, czy łatwo było być dzieckiem podczas wojny. Doceniliśmy to, że żyjemy w czasach pokoju.

To wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych czytelników.

Kreatywne wyzwanie w Filii nr 4

kolaż 1575x1050

Kreatywne wyzwanie w Filii nr 4

Podczas wakacji spotkaliśmy się ponownie 27 i 28 sierpnia aby kontynuować przygodę z szydełkowaniem. Podstawy szydełkowanie już poznaliśmy, tym razem czekało nas trudniejsze wyzwanie. Postanowiliśmy wykonać torby ze sznurka bawełnianego. Wskazówek udzielała nam pani Dorota Lipkowska i czuwała nad wykonaniem.

Udało nam się wydziergać pierwsze torby. Jak widać są pakowne, wygodne do noszenia, dzięki długim uchwytom można je nosić na ramieniu. Można ozdobić je według swojego uznania.

Miłośnicy szydełkowania w filii w Czapalch

szydełkowanie2 1575x1050

Miłośnicy szydełkowania w bibliotece w Czaplach

Miłośnicy szydełkowania spotkali się po raz kolejny na warsztatach prowadzonych przez p. Dorotę Lipkowską. Tym razem na zajęciach 5 i 13 czerwca doskonaliliśmy umiejętności zdobyte wcześniej.

Czytaj więcej: Miłośnicy szydełkowania w filii w Czapalch