Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 52 331 12 02

Więcej Waszej ulubionej prasy

Szanowni czytelnicy, dla tych, którzy znajdują przyjemność w lekturze prasy, a szczególnie dla tych, którzy swoją lekturę lubią tym bardziej, im bogatsza jest jej ilustracja, mamy 5 dobrych wiadomości. Dzięki dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Świeciu z satysfakcją przekazujemy w Wasze ręce 5 nowych tytułów. To popularne magazyny wnętrzarskie, ogrodnicze i językowe. Wszelkie Wasze sygnały o tym, czego oczekiwalibyście w naszej ofercie bierzemy bardzo do siebie. A teraz do rzeczy…

Mój piękny ogródMój Piękny Ogród to największy w Europie magazyn ogrodniczy. Każdy numer to nowa porcja wiedzy, oryginalnych pomysłów i cennych inspiracji. Znajdziecie w nim propozycje dotyczące aranżacji ogrodu lub działki, a także ogrodów doniczkowych na balkonach i tarasach. Mój Piękny Ogród to również projekty nowych nasadzeń i praktyczne porady dotyczące małej architektury ogrodowej, niepowtarzalne zdjęcia i profesjonalnie opracowane materiały.

Cztery KatyMiesięcznik Cztery Kąty to kopalnia pomysłów na aranżację wszystkich pomieszczeń w domach i mieszkaniach.
Jest jednym z najbardziej poczytnych poradników dla osób dbających o wystrój i wygodę w swoim domu. Jest inspiracją dla wszystkich tych, którzy chcą mieć przytulne, wygodne i atrakcyjne mieszkanie, wykorzystując oryginalną architekturę. P
rezentuje zarówno mieszkania w blokach, jak też domy jednorodzinne.

werandaWeranda to luksusowy magazyn wnętrzarski o najpiękniejszych polskich domach, rezydencjach, ogrodach i sztuce. W każdym numerze czytelnik znajdzie sesje prezentujące wnętrza wyróżniające się wysokimi walorami artystycznymi. Pokazuje jak łączyć styl tradycyjny z nowoczesnym, podkreśla rolę sztuki w aranżacji wnętrz. Przedstawiani są najlepsi architekci i dizajnerzy. Opisuje nowości, podpowiada, gdzie zrobić zakupy dla domu. Odkrywa tajniki sztuki i kolekcjonerstwa. Posiada wysoką jakość merytoryczną tekstów, najwyższa jakość zdjęć oraz wysmakowaną szatę graficzną.

english mattersEnglish Matters to dwumiesięcznik tworzony przez brytyjsko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią artykuły w języku angielskim, do których opracowane zostały słowniczki. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Adresowany jest do osób uczących się indywidualnie języka angielskiego oraz nauczycieli i lektorów, którzy mogą wykorzystać go w nauczaniu, uatrakcyjniając w ten sposób zajęcia.

deutsch aktuellDeutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym. Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, wystarczy w zupełności do jego zrozumienia. Przez co czytelnik nie musi korzystać już ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Oprac. Michał Brdak

 

Trochę nowości w czytelni

1

Mimo, że do świąt Wielkanocy jeszcze daleko pojawiło się u nas bardzo ciekawe wydawnictwo. Książka omawia metody zdobienia i barwienia pisanek, ich cechy stylistyczne w różnych regionach Polski i świata, tradycje z nimi związane oraz przedstawia znanych twórców-pisankarzy.

2

Zawiera opisy kilkudziesięciu gier szkoleniowych ułatwiających integrację zespołów i osiągnięcie przez nie wysokiego stopnia zmotywowania oraz wysokiej efektywności. Można je wykorzystywać w trakcie szkoleń, spotkań zespołów i w programach rozwojowych, zarówno w trakcie tradycyjnych sesji szkoleniowych, jak i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Każda z gier zawiera szczegółowe wskazówki dla prowadzącego i propozycje pytań do dyskusji.

3

To wieloautorska monografia. W której sąsiadują ze sobą studia dotyczące Afryki w czasach Sienkiewicza, literackich obrazów Afryki tworzących kontekst powieści Sienkiewicza, a także studia poświęcone strategiom artystycznym autora czy genezie i recepcji jego powieści. Książka opublikowana na stulecie ukazania się pierwodruku ‘W pustyni i w puszczy’.

Czytaj więcej: Trochę nowości w czytelni

PAMIĘTNIKI CZERWONEJ SZMINKI

Ostatnio zaktualizowane7 1485x1050

Wielki powrót prekursorki literatury kobiecej w Polsce. Jej książki biły rekordy popularności i nakładów.

Krystyna Nepomucka autorka ponad 30 powieści dla dorosłych i młodzieży. Studiowała medycynę, nauki prawno - administracyjne, plastykę, filologię polską, a więc spróbowała wszystkiego po trochu. Przez lata pracowała w „Za i Przeciw” i „Chłopskiej Drodze”. Zadebiutowała w 1945 r. na łamach „Wiadomości londyńskich” powieścią w odcinkach "Romans Z Busiem". Została ona wydana w Polsce dopiero w 1960 r. pt. "Małżeństwo niedoskonałe".

Kolekcja „Pamiętniki pisane szminką” obejmuje 29 tomów kolekcji, w której znajduje się 25 książek Nepomuckiej.

W serii „Pamiętników pisanych szminką” ukazały się:

·         Małżeństwo niedoskonałe

·         Rozwód niedoskonały

·         Samotność niedoskonała

·         Miłość niedoskonała

·         Kochanek doskonały

·         Starość doskonała

·         Obrączka ze słomy

·         Krzew tamaryszku

·         Nie wierzę w powroty

·         Motyl z perłą

·         Floryda story

·         Ślubny welon

·         Dusza na skalpelu

·         Mydło z łabędziem

·         Kotka birmańska

·         Moje życie z kosmitą

·         Serafina i kochankowie

·         Wakacje z Penelopą

·         Tamaryszek w podróży

·         Tamaryszek i tajemnica babuni Elwiry

·         Tamaryszek i dwa serca złączone

·         Sekret Tamaryszka

·         Opowieści na noce bezsenne

·         Oczekiwanie

·         Cień wspomnień

Strona 1 z 40