Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 52 331 12 02

Popularnonaukowe nowości!

20

W podręcznikuprzedstawiono najnowszą wiedzę z zakresu towaroznawstwa surowców i produktów zwierzęcych oraz podstaw przetwórstwa. Stanowi źródło wiedzy nie tylko dla studentów, ale także dla osób zajmujących się hodowlą zwierząt do celów produkcyjnych, producentów żywności pochodzenia zwierzęcego, czy zajmujących się badaniem jakości żywności.

19

Książka jest próbą stworzenia mostu pomiędzy uniwersytetem a szkołą. Została pomyślana jako zbiór interpretacji wybranych wierszy poetów XX i XXI wieku, których nazwiska widnieją na kartach podstawy programowej z języka polskiego na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Wybór ten został dokonany również z myślą o nauczycielach stojących przed wyzwaniem przygotowania uczniów do nowej matury, która w większym stopniu niż dotychczas sprawdza umiejętności interpretacyjne.

18

Uaktualnione wydanie znanego kompendium wiedzy o najważniejszych związkach organicznych pochodzenia naturalnego. Kolejne wydanie wzbogacone jest o trzy rozdziały, dotyczące kwasów nukleinowych, polifenoli oraz roślinnym i owadzim regulatorom wzrostu. Książka jest napisana przystępnym językiem. Zawiera ponadto wiele ciekawostek na temat praktycznego zastosowania związków pochodzenia naturalnego w różnych dziedzinach życia codziennego, w kosmetyce, energetyce, medycynie itp.

17

Książka opisująca dwie dekady wolnej Polski. Autor podejmuje próbę bilansu III Rzeczpospolitej i ukazania współczesnej sytuacji politycznej. Śledzi losy liderów partyjnych i kierowanych przez nich ugrupowań. Przypomina najważniejsze konflikty ostatniego dwudziestolecia i mierzy się z najbardziej aktualnymi problemami.

Czytaj więcej: Popularnonaukowe nowości!

Popularnonaukowe nowości polecają się do czytania

9

Literacki i historyczno-etnograficzny opis 25 legendarnych bestii – smoków, wielkich węży i podobnych im stworów. Książka przybliża nam ich wizerunki, dokonuje skrupulatnej charakterystyki, przytacza opracowane na nowo legendy i podania, sięgając do źródeł postaci i wątków, a nawet opisuje miejsca związane z potworami. Całości dopełniają pełne baśniowej atmosfery ilustracje.

8

To monografia o tematyce militarno-technicznej, pokazująca drogę modernizacji naszej armii. Zawiera zdjęcia i opisy około 200 egzemplarzy sprzętu bojowego. Głównym kryterium doboru była nie znaczna liczba danego sprzętu na wyposażeniu wojska polskiego, ale jego nowoczesność.

7

Publikacja próbuje odpowiedzieć na pytanie, ‘w jaki sposób interpretacja wydarzeń historycznych dokonywana przez artystę zmienia nasz sposób ich pojmowania?’. Artyści wszystkich epok dawali świadectwo ważnych wydarzeń w postaci dzieł, które na zawsze ukształtowały pamięć historyczną. Książka skupia się na konkretnych wydarzeniach, od ogłoszenia Kodeksu Hammurabiego do całkiem niedawnych, takich jak zburzenie muru berlińskiego czy atak terrorystyczny z 11 września 2001 r.

Czytaj więcej: Popularnonaukowe nowości polecają się do czytania

Więcej Waszej ulubionej prasy

Szanowni czytelnicy, dla tych, którzy znajdują przyjemność w lekturze prasy, a szczególnie dla tych, którzy swoją lekturę lubią tym bardziej, im bogatsza jest jej ilustracja, mamy 5 dobrych wiadomości. Dzięki dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Świeciu z satysfakcją przekazujemy w Wasze ręce 5 nowych tytułów. To popularne magazyny wnętrzarskie, ogrodnicze i językowe. Wszelkie Wasze sygnały o tym, czego oczekiwalibyście w naszej ofercie bierzemy bardzo do siebie. A teraz do rzeczy…

Mój piękny ogródMój Piękny Ogród to największy w Europie magazyn ogrodniczy. Każdy numer to nowa porcja wiedzy, oryginalnych pomysłów i cennych inspiracji. Znajdziecie w nim propozycje dotyczące aranżacji ogrodu lub działki, a także ogrodów doniczkowych na balkonach i tarasach. Mój Piękny Ogród to również projekty nowych nasadzeń i praktyczne porady dotyczące małej architektury ogrodowej, niepowtarzalne zdjęcia i profesjonalnie opracowane materiały.

Cztery KatyMiesięcznik Cztery Kąty to kopalnia pomysłów na aranżację wszystkich pomieszczeń w domach i mieszkaniach.
Jest jednym z najbardziej poczytnych poradników dla osób dbających o wystrój i wygodę w swoim domu. Jest inspiracją dla wszystkich tych, którzy chcą mieć przytulne, wygodne i atrakcyjne mieszkanie, wykorzystując oryginalną architekturę. P
rezentuje zarówno mieszkania w blokach, jak też domy jednorodzinne.

werandaWeranda to luksusowy magazyn wnętrzarski o najpiękniejszych polskich domach, rezydencjach, ogrodach i sztuce. W każdym numerze czytelnik znajdzie sesje prezentujące wnętrza wyróżniające się wysokimi walorami artystycznymi. Pokazuje jak łączyć styl tradycyjny z nowoczesnym, podkreśla rolę sztuki w aranżacji wnętrz. Przedstawiani są najlepsi architekci i dizajnerzy. Opisuje nowości, podpowiada, gdzie zrobić zakupy dla domu. Odkrywa tajniki sztuki i kolekcjonerstwa. Posiada wysoką jakość merytoryczną tekstów, najwyższa jakość zdjęć oraz wysmakowaną szatę graficzną.

english mattersEnglish Matters to dwumiesięcznik tworzony przez brytyjsko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią artykuły w języku angielskim, do których opracowane zostały słowniczki. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Adresowany jest do osób uczących się indywidualnie języka angielskiego oraz nauczycieli i lektorów, którzy mogą wykorzystać go w nauczaniu, uatrakcyjniając w ten sposób zajęcia.

deutsch aktuellDeutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym. Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, wystarczy w zupełności do jego zrozumienia. Przez co czytelnik nie musi korzystać już ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Oprac. Michał Brdak

 

Strona 1 z 41