Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 52 331 12 02

Popularnonaukowe nowości polecają się do czytania na wiosnę!

1Publikacja obejmuje instytucje, które są muzeami w myśl polskich przepisów, czyli znajdują się w rejestrze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (najwyższa kategoria standardu muzeum) lub mają uzgodniony z MKiDN statut, bądź też działają zgodnie z regulaminem organizacyjnym nadanym przez jednostkę nadrzędną (uczelnie, parafie, stowarzyszenia…). Przedstawia także liczną grupę muzeów, które mają status osób prawnych lub instytucji prywatnych, udostępnionych publicznie. Przedstawione informacje prezentują muzea w Polsce w roku 2011.

2Praktyczny przewodnik, w którym zostały objaśnione symbole pojawiające się w dziełach sztuki na całym świecie, od starożytności po dzień dzisiejszy. Omówiono w nim pochodzenie, formę i znaczenie większości ważnych symboli występujących w różnych kulturach. Prezentuje ponad 500 ilustracji wraz z komentarzami.

3Książka nawiązuje do najbardziej znanych opowieści mitologicznych i ich przedstawień w sztukach plastycznych. Artystów od zawsze inspirowały legendy i mity, stąd ich niezliczona obecność w malarstwie i rzeźbie. Poznajemy tu bogów wody, ziemi, świata podziemnego, potwory i herosów oraz bohaterów literatury klasycznej. Dobór dzieł sztuki pokazuje, jak zmienia się interpretacja tych tematów w kolejnych epokach.

Czytaj więcej: Popularnonaukowe nowości polecają się do czytania na wiosnę!

Popularnonaukowe nowości zapraszają do czytelni!

Oto wybrane propozycje:

8Bardzo obszerne wydanie obejmujące szeroko rozumianą dziedzinę nieruchomości, w którym znajdziemy zagadnienia dotyczące własności, wieczystego użytkowania i obrotu nieruchomościami. Książka skierowana przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo tym tematem, do sędziów, rzeczoznawców, pośredników nieruchomości, zarządców oraz notariuszy.

2Ilustrowany przewodnik skierowany do osób zajmujących się fitosocjologią, również tych, które nie są specjalistami w tej dziedzinie. Może być również pomocą w nauczaniu zespołów roślinnych. To kompendium, które w zwięzły i całościowy sposób prezentuje wszystkie uznane jednostki leśne i zaroślowe występujące w Polsce.

7Encyklopedia ta prezentuje biografie bogów i bogiń, diabłów i demonów, które zamieszkują podziemne krainy, a także opisy ‘geografii’ owych miejsc. Została stworzona na podstawie mitologii świata. Wspólną cechą zebranych haseł jest to, że mają charakter tradycji i są anonimowe.

Czytaj więcej: Popularnonaukowe nowości zapraszają do czytelni!

Wszystkich, którzy chcą odkryć Hobbita zapraszamy do Czytelni

Hobbit

Hobbit J. R. R. Tolkiena to jedna z najpopularniejszych i najbardziej ulubionych książek XX wieku, kochana zarówno przez młodych, jak i dorosłych czytelników. Corey Olsen napisał zaś zabawny i wnikliwy przewodnik, pomyślany tak, by szerokiej publiczności zaproponować nowe, całościowe i oryginalne odczytanie tego wspaniałego dzieła. Prowadzi nas w głąb tekstu, by odkryć jego tajemnice i tkwiące w nim rozkosze. Zabiera nas w pełną przygód podróż przez strony Hobbita, by rozdział po rozdziale wyjaśniać opowiedziane tam historie: mroczne pragnienia krasnoludów i cudowny śmiech elfów, naturę złą i brak nadziei, tajemnice Opatrzności i ludzkich wyborów, a przede wszystkim zmiany, które zachodzą w życiu Bilba Bagginsa. Dzięki tej książce Hobbit przemówi do czytelników jak nigdy dotąd.

                                                                                           Douglas A. Anderson

Wszystkich, którzy chcą odkryć Hobbita zapraszamy do Czytelni.

Nowości:

☼ Historia starożytna w arcydziełach malarstwa,

☼ Współczesne społeczeństwo polskie,

☼ Sztuka polska. Wczesny i dojrzały barok.

Strona 1 z 39