KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Wystartowała kampania "Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu"!

 

alt

Internet daje swobodny dostęp do informacji, wiedzy i kultury, ale może być także źródłem zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do korzystania z sieci – wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w Internecie. Inicjatorzy kampanii "Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu": Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft, zapraszają biblioteki publiczne w całej Polsce do podjęcia działań edukacyjnych na rzecz bezpiecznego używania Internetu. Kampania potrwa sześć miesięcy: od 21 listopada 2011 roku do 26 maja 2012 roku.

 

Od 21 listopada 2011 roku wszystkie biblioteki publiczne w Polsce mogą bezpłatnie korzystać z platformy e-learningowej www.fdn.pl/kursy/biblioteki, na której znajdują się multimedialne pakiety edukacyjne. Są to kursy e-learning bezpiecznego korzystania z Internetu:

 • "3…2…1 Internet" dla uczniów klas IV-VI wykorzystujące kreskówki i inne formy edukacji przez zabawę. Morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca.
 • "W Sieci" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiające zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show. W roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna.

Kursy prezentują takie zagadnienia, jak:

 • cyberprzemoc - jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,
 • kontakty online - jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,
 • ochrona prywatności - o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,
 • poszanowanie własności intelektualnej,
 • uzależnienie od Internetu.

Zadanie biblioteki to umożliwienie młodym użytkownikom ukończenia takiego kursu przy użyciu komputerów w bibliotece. Młode osoby mogą przejść kurs samodzielnie i indywidualnie lub biblioteka może przeprowadzić zajęcia grupowe. Do poprowadzenia zajęć wymagana jest tylko podstawowa znajomość specyfiki Internetu. Dodatkowo, na platformie e-learningowej www.fdn.pl/kursy/biblioteki znajduje się kurs "Dziecko w Sieci", przygotowany z myślą o dorosłych: nauczycielach, bibliotekarzach i innych profesjonalistach pracujących z dziećmi i młodzieżą. Przejście kursu zajmuje około 80 minut i pozwala zapoznać się z problemami i zagrożeniami, jakie mogą napotkać młodzi użytkownicy Internetu.

 

Biblioteki, które włączą się w kampanię, będą mogły wziąć udział w konkursie. Od 9 stycznia do 21 kwietnia 2012 roku na portalu www.biblioteki.org udostępnimy formularz konkursowy online. Do wygrania: pięć konsoli do gry Xbox 360 z sensorem 4GB Kinect Bundle Slim oraz z grą Kinect Adventures! 

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w Regulaminie.

Dzięki włączeniu się w kampanię biblioteki będą mogły:

 • w prosty sposób uczyć młodych ludzi bezpiecznych zachowań w Internecie,
 • chronić dzieci i młodzież przed wieloma potencjalnie groźnymi sytuacjami związanymi z korzystaniem z sieci,
 • wzmocnić wysiłki edukacyjne rodziców i szkoły w tym obszarze,
 • zwiększyć swoje znaczenie nie tylko w oczach rodziców i szkoły, ale także lokalnej społeczności i władz.


Krok po kroku - co trzeba zrobić, żeby skorzystać z oferty i włączyć się w kampanię?

 1. Należy wejść na platformę e-learningową: www.fdn.pl/kursy/biblioteki.
 2. Następnie należy kliknąć w link "Rejestracja bibliotekarza".
 3. Trzeba wypełnić formularz rejestracyjny. Na podany w trakcie rejestracji adres e-mail zostanie przysłany link aktywacyjny.
 4. Należy odebrać wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym i kliknąć na ten link (uwaga: link ważny jest 7 dni!). W wiadomości email zostanie też podany kod aktywacyjny, który należy przekazać młodym użytkownikom biblioteki, którzy będą przechodzić kurs e-learningowy. Dzięki temu każdy z nich zostanie powiązany z daną biblioteką, a bibliotekarz będzie miał kontrolę nad przeprowadzanymi kursami.

W ten sposób zakończona zostaje rejestracja biblioteki.

Młodzi użytkownicy biblioteki, aby zarejestrować się na platformie e-learningowej, powinni:

 1. Wejść na www.fdn.pl/kursy/biblioteki.
 2. Kliknąć w przycisk "rejestracja ucznia".
 3. Wypełnić formularz rejestracyjny, podając między innymi kod aktywacyjny otrzymany od bibliotekarza.

Po zakończeniu rejestracji, logując się przy użyciu właściwego loginu i hasła, młodzi użytkownicy biblioteki mogą korzystać z przygotowanych dla nich kursów "3…2…1…Internet" lub "W Sieci".

 

Źródło:  www.biblioteki.org


Posłuchaj audycji "Bezpieczny internet w bibliotece"

Komentarzy (0)

Cancel or