KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

"Podaj dalej" - spotkanie III

alt       alt       alt

alt

17 października odbyło się ostatnie „w realu” spotkanie z Bibliotekami Partnerskimi w ramach Mikrograntu „Podaj dalej”, prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Tematem przewodnim był Program Rozwoju

Bibliotek: odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, czy warto było brać w nim udział? Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak! Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu dzięki uczestnictwu w PRB uzyskała 12 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, laptopa, rzutnik wraz z ekranem, 7 urządzeń   wielofunkcyjnych oraz  inne urządzenia niezbędne do pracy komputerów. Dodatkowo uzyskaliśmy bezpłatne podłączenie do Internetu oraz zwolnienie z opłat abonamentowych. Poza tym pracownicy naszej Biblioteki, jak również Bibliotek Partnerskich brali udział w warsztatach z planowania pracy biblioteki, których tematyka,  m.in. Wiedza i potrzeby społeczności lokalnej; Gdzie szukać wiedzy i kultury?; Metody i techniki badawcze; Diagnoza/plan działania, pozwoliła na nowo  przyjrzeć się dotychczasowym działaniom i wprowadzić zmiany korzystne dla mieszkańców gmin. Szkolenia informatyczne pozwoliły lepiej wykorzystać otrzymany sprzęt komputerowy oraz dały szansę podzielenia się wiadomościami i umiejętnościami z użytkownikami naszych placówek bibliotecznych. Bez wahania można powiedzieć, że  zostały osiągnięte główne cele Programu Rozwoju Bibliotek, czyli upowszechnienie dostępu do nowoczesnych technologii komunikacyjnych oraz zaktywizowanie i zintegrowanie społeczności lokalnych wokół bibliotek, jako centrów animacji życia społecznego i kulturalnego.

Osobiście zyskaliśmy jeszcze więcej: poznaliśmy się wzajemnie, zintegrowaliśmy,  dowiedzieliśmy się wiele o sobie, nabraliśmy przekonania, że to, co robimy ma sens.

Na koniec spotkania wykonywaliśmy bombki z książek, co było dowodem na to, że nawet stare, zaczytane „Harlekiny” mogą dostać drugie życie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Oprac. Joanna Gibas

Świecie24

Express Świecie

 

Komentarzy (0)

Cancel or