Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach.

baner mmkwb 145x145                                    TIT E logo

„Młodzi Menedżerowie Kultury” to projekt, który powstał, aby młodzi ludzie pochodzący z mniejszych miast i wsi mieli okazję rozwinąć swoje pasje i podzielić się nimi z innymi.

W jaki sposób?

Realizując pierwszy, samodzielny projekt społeczno-kulturalny w swojej miejscowości – wymarzone warsztaty, wspólną akcję sąsiedzką, działania dla dzieciaków i rówieśników, spotkania z profesjonalnymi twórcami oraz zdobywając nowe umiejętności – filmowe, dziennikarskie, fotograficzne, plastyczne, teatralne…

Od 2002 roku odbyło się już 5 edycji projektu Wzięło w nich udział ponad 100 młodych menedżerów kultury. W całej Polsce zorganizowali oni w ramach projektu ponad 80 działań kulturalnych.

16 sierpnia 2010 r. ogłosiliśmy nabór młodych ludzi (15-25 lat) i bibliotekarzy/bibliotekarek do nowej, specjalnej edycji projektu realizowanego przez Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W tym roku do działania zapraszamy dwuosobowe Zespoły złożone z:

> młodego menedżera/menedżerki – osoby w wieku 15-25 lat – mającej pomysł na działanie kulturalne w swojej miejscowości,

> bibliotekarza/bibliotekarki z lokalnej biblioteki.

Zaproszenie kierujemy do osób z ponad 600 gmin, które biorą udział w Programie Rozwoju Bibliotek.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie mogą również sprawdzić, czy ich gmina bierze udział w programie na stronie: www.mmk.e.org.pl

Jak można się zgłosić ?

>   Do 20 października 2010 r. Zespoły mogą zgłaszać się do udziału w projekcie.

> Formularz Zgłoszeniowy dla młodych znajduje się na stronie projektu: www.mmk.e.org.pl

>   Formularz Zgłoszeniowy dla bibliotekarek i bibliotekarzy dostępny jest w Wirtualnym Segregatorze biblioteki na stronie: www.biblioteki.org

> Spośród nich zostanie wybranych trzydzieści zespołów, które wezmą udział w kilkudniowych warsztatach Warszawie (listopad 2010).

Warsztaty

Podczas kilkudniowych warsztatów w Warszawie – szalonych, inspirujących i praktycznych - uczestnicy dowiadują się jak pomysł zamienić w realny projekt, jak zdobyć pieniądze na swoje działania, jak się promować i jak zdobywać partnerów. Spotykają się z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami. Po szeregu spotkań i warsztatów młodzi menedżerowie kultury będą przygotowani do zaplanowania swojego projektu i wezmą udział w konkursie dotacyjnym.

Dotacje

W ramach konkursu dotacyjnego Zespoły będą mogły uzyskać dofinansowanie na zaplanowane działania, w wysokości do 2700 złotych. Korzystając z przyznanych im grantów pobudzą kulturalnie swoje miejscowości, ożywią przestrzeń bibliotek i zainspirują do działania innych.

Realizacja działań

Po otrzymaniu dotacji młody menedżer kultury we współpracy z bibliotekarzem/bibliotekarką z lokalnej biblioteki, zrealizuje swój projekt.

Pomogą mu w tym:

stały kontakt z organizatorkami projektu (telefoniczny, mailowy, a także osobisty);

odwiedziny Latających Animatorów Kultury, czyli doświadczonych instruktorów, którzy poprowadzą wybrane przez MMK warsztaty;

> e-Akademia, czyli strona internetowa przygotowana z myślą o MMK – niezbędnik młodego menedżera pełen pomocnych artykułów, scenariuszy i wywiadów;

> wizyty studyjne, czyli odwiedziny młodych menedżerów kultury w czasie realizacji ich projektów w różnych częściach Polski.

KONTAKT:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych   "e"

ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa

(022) 396 55 16 lub 19

Skype: Projekt_MMKwB

Agnieszka Pajączkowska (koordynatorka projektu)

tel. komórkowy: 506090915

Julia Biczysko (asystentka projektu, promocja)

logo PRBProjekt "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" prowadziny jest przez Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.