Rusza Program Rozwoju Bibliotek

ul. Grójecka 5

tel.     022 436-67-50

faks:   022 436-67-51

Program Rozwoju Bibliotek jest skierowany do bibliotek publicznych we wszystkich gminach wiejskich i wszystkich gminach wiejsko-miejskich oraz w gminach miejskich, które mają nie więcej niż 20 tys. mieszkańców.

Program Rozwoju Bibliotek będzie realizowany w latach 2009–2013.

Program Rozwoju Bibliotek ma przygotować bibliotekarzy i bibliotekarki do prowadzenia placówek w nowoczesny sposób, do organizowania ciekawych i oczekiwanych przez mieszkańców wydarzeń, do zdobywania dodatkowych pozabudżetowych funduszy na działalność, a także do promowania swojej placówki i gminy.

Podczas  realizacji Programu  biblioteki i samorządy będą miały możliwość nawiązania współpracy z innymi gminami. Regionalne konferencje, ogólnopolskie kongresy, portal internetowy, konkursy, programy dobrych praktyk i granty pozwolą na stałą wymianę informacji i doświadczeń.

Program Rozwoju Bibliotek pozwoli bibliotekom rozszerzyć gamę oferowanych usług związanych z dostępem do informacji i wiedzy za pośrednictwem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Program Rozwoju Bibliotek przyczyni się do wzmocnienia całego systemu bibliotecznego, integracji środowiska, stosowania bardziej nowoczesnych i skutecznych form komunikacji między bibliotekami i bibliotekarzami. Kampania informacyjna spowoduje włączenie tematu bibliotek do debaty publicznej, a aktywność promocyjna i rzecznicza wpłynie na podniesienie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu Rozwoju Bibliotek znajdują się na stronie internetowej www.biblioteki.org