KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Cóż to się działo na ostatnich zajęciach koła naukowego Akademii Żaczka??

żaczek luty 1485x1050

Na samym początku Julek, Łucja i Grześ otrzymali medale „Super Żaczka” za udział we wszystkich spotkaniach…a później rozpoczęliśmy „czarowanie”. Była wieża kolorów, w której jedne płyny się ze sobą mieszały, a inne nie, a jeszcze inne przechodziły przez warstwy. Był znikający atrament, zmiana kolorów niebieskiej wody na czerwoną i zieloną, spektakularne malowanie na mleku, a całość zakończył wybuch „wulkanu”. Było zatem kolorowo i magicznie.

oprac. Wioletta Duda

Akademia Żaczka. Kastaniety!

Kolaże4 1517x1050

Mamy karnawał. To czas zabawy i tańców, które każdemu kojarzą się z muzyką. Dlatego podczas lutowego spotkania robiliśmy kastaniety: instrument z grupy zderzanych. Pierwotne kastaniety, używane były przez hiszpańskie tancerki. Podczas próby generalnej naszych instrumentów do rytmicznych dźwięków kastaniety dołożyliśmy taniec – wygłupianiec, uwidoczniony na zdjęciach. Zapraszamy do zabawy i wspólnego muzykowania! Następnie spotkanie uczestników A.Ż. części plastycznej 5 marca.

Oprac. Katarzyna Krzemińska

Ferie w Bibliotece 2019

kolaż ferie 1517x1050

W tym roku ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu upłynęły pod znakiem warsztatów. Wszyscy chętni do skorzystania z naszej oferty mogli spróbować swoich sił w posługiwaniu się różnorodnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi.

Na samym początku odbyło się spotkanie Bajkowego Kota, prowadzone przez Kingę Willim. Proponowane ćwiczenia i zabawy rozwijały wyobraźnię uczestników oraz ich umiejętności pisarskie.

Podczas następnego spotkania dzieci samodzielnie wykonywały biżuterię: eko-bransoletki z butelek PET oraz filcu, materiałów i koralików. Kreatywność młodych artystów zaowocowała prawdziwymi rękodzielniczymi perełkami.

W trakcie kolejnych zajęć uczestnicy lepili modelinowe miseczki. Wbrew pozorom, to wcale nie prosta sprawa! Ale wysiłek się opłacił - powstały wielobarwne, poręczne naczynia. Idealne do przechowywania skarbów.

Uczestnicy wykazali także dużo determinacji podczas spotkania prowadzonego przez Katarzynę Olech. Szmacianki malowanki okazały się wyzwaniem dla cierpliwości: trzeba było pomalować tło, wyciąć wzór z materiału, przykleić i ozdobić kompozycję brokatem lub pasmanteryjnymi dodatkami… Trzeba przyznać, że efekt był powalający!

Przedostatnie zajęcia wymagały precyzji. Dzieci tworzyły krajobraz, w którym osadzone było bajkowe drzewo marzeń z tektury, rolek, krepy, plasteliny, drucika i sztucznych płatków. Dzięki tej pracy wyrósł nam w bibliotece las magicznych drzew.

Ostatnie spotkanie umożliwiło uczestnikom zapoznanie z masą porcelanową oraz wykonanie z niej figurek, zawieszek i breloczków, a także stworzenie własnej galaktyki. Galaktyki w słoiku. Ile radości przysporzyło dzieciom samodzielne mieszanie waty z barwnikiem i brokatem. Gwiezdne dzieła cieszyły oko i rozbudzały wyobraźnię.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Galeria zdjęć >tutaj<

 

Oprac. Anna Mokwa

Strona 1 z 63