DZIECI PROGRAMUJĄ

Zajęcia 18kolaż 1575x1050

W dniach 18-19 września rozpoczęły się zajęcia z nauki programowania gier i robotów, zorganizowane przez 5x7 Studio & Nauka Kinga Willim.

Najmłodsi uczestnicy w wieku 8-10 lat rozpoczęli od programowania w języku SCRATCH.  Podczas spotkań nauczą się tworzyć pierwsze gry, sterować robotami. Podłączą diody i zaprogramują dźwięki. Ale to nie wszystko, włączając do nauki popularną grę Minecraft, wybudują różne bryły, domki, piramidy, programując je w Scratchu. Dzieci poznają zasady programowania przy pomocy tego wizualnego języka,   który obsługuje się na zasadzie zabawy dodając i przeciągając elementy graficzne.

Starsza grupa (w wieku 10-14 lat) rozpoczęła przygodę z programowaniem w języku PYTHON. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć proste gry, kodować płytkę BBC micro:bit, oraz poznają popularną grę Minecraft. Spotkania obejmują naukę programowania w języku Python w sposób przystępny i ciekawy. Jest to język, który z jednej strony jest na tyle prosty i przejrzysty, że można rozpocząć od niego naukę, a jednocześnie jest używany współcześnie w wielu profesjonalnych zastosowaniach.

Zajęcia odbywają się w grupach do 8 osób, raz w tygodniu. Na każdych zajęciach uczestnicy będą poznawali nowe możliwości ucząc się poprzez działanie. W ten sposób może uda się zaszczepić w nich pasję, którą kiedyś mogą przekuć w zawodowy sukces. Bliższych informacji udziela prowadząca Kinga Willim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel. 503-172-876).

oprac. Marcin Warmke